نکاتی در مورد رفتن به آرایشگاه

نکاتی در مورد رفتن به آرایشگاه

وقتی عصبانی هستید، آرایشگاه نروید
اگر به‌طور ناگهانی نامزدتان را از دست داده‌اید یا از کار اخراج شده‌اید یا با نزدیک‌ترین دوست‌ خود دعوا کرده‌اید، بدانید که اصلا وقت خوبی برای رفتن به آرایشگاه و تغییر مدل موهای‌تان نیست؛ چون احساسات‌ شما می‌تواند روی تصمیم‌گیری‌های‌تان اثر بگذارد و مدلی انتخاب بکنید که بعدها پشیمان شوید.

آرایشگران نمی‌تواند فکرتان را بخواند
آرایشگرتان نمی‌تواند به شما بگوید که چه می‌خواهید. اگر واقعا هیچ نظری ندارید، ابتدا برای مشاوره وقت بگذارید نه برای رفتن به آرایشگاه. طی مشاوره می‌توانید با دیدن مدل‌ها و عکس‌های مختلف و بیان نیازهای‌تان، مدل موی خود را انتخاب کنید.

تغییر مدل ناگهانی، تغییر کلی نمی‌دهد
یک آرایشگر خوب، ظاهرتان را خوشایندتر خواهد کرد. می‌تواند بافت طبیعی موهای شما را به بهترین حالت ممکن‌ درآورد اما هیچ‌گاه بافت مو، چهره یا زندگی‌ شما را به‌کلی تغییر نخواهد داد.

درگیر جزییات نشوید 
اگر شما فرق وسط باز می‌کنید و این مطلب را به آرایشگرتان هم گفته‌اید، به این معنی نیست که او باید اصلاح مویتان را هم از وسط شروع کند. به آرایشگرتان اطمینان کنید و به یاد داشته باشید که وقتی مدل موی مورد نظرتان را به او اطلاع داده‌اید، بقیه کارها به عهده وی است.

دیر به آرایشگاه نروید
یکی از بهترین آرایشگرها می‌گفت که چقدر ممکن است دیر رسیدن مشتری، همه برنامه‌های آرایشگر را به‌ هم بریزد: اگر ۱۰ دقیقه دیر بیایید، ۱۰ دقیقه دیگر هم لازم است که آماده شوید، چای یا قهوه‌ای بنوشید و به محل مورد نظر بروید و تنها استرس برای آرایشگر می‌ماند که چطور با زمانی کمتر بهترین اصلاح مو را برای شما انجام دهد

نباید دوستان‌ را هم با خود ببرید
وقت آرایشگاه برای شما است، نه برای دوستانتان؛ آرایشگری می‌گفت: «اگر دوستان فرد در حین انجام کار آنجا باشند، کارها به هم خواهد ریخت.» همچنین باعث می‌شود که آرایشگر فکر کند نه تنها باید شما را راضی کند، بلکه باید کاری کند که همراهان‌تا‌ن هم راضی شوند؛ این واقعا منصفانه نیست.

آرامش داشته باشید
خیلی بهتر است که در زمان اصلاح مو آرام، راحت، خونسرد و خالی از استرس باشید تا بهتر بتوانید با آرایشگرتان صحبت کرده و مدل موی مورد نظرتان را برای او تشریح کنید.

تصویر مدل موی مورد نظرتان را داشته باشید
آوردن عکس بهترین راه برای بیان مقصودتان و تشریح مدل موی دلخواه‌تان است. حتی بعضی می‌گفتند آوردن عکس مدل موهایی که بدتان می‌آید و نمی‌خواهید هم بسیار مفید است. با این کار خیلی واضح‌تر علایقتان را بیان کرده و مدل موی مورد نظرتان را به آرایشگر می‌فهمانید.

بعد از آرایشگاه، نظر دوستانتان را بپرسید
با این کار می‌توانید نظر دوستانتان را هم جویا شوید و اگر خواستید، در دفعات بعدی پیشنهادهای آن‌ها را هم به کار گیرید.


ارسال نظر شما