راهکارهای ساده و موثر برای برطرف کردن پف چشم

پارت اول

۱-سیب زمینی:یک سیب زمینی خام را بعد ازینکه چند دقیقه ای در یخچال خنک شد دو تکه کنید و بعد چشم هایتان را بسته و هر تکه را روی یکی از چشم هایتان قرار دهید.طوری سیب زمینی هارا روی چشم هایتان بگذارید که نواحی پف کرده زیر چشم هایتان راهم در بر بگیرد و بگذارید۱۵-۲۰دقیقه بر روی چشم هایتان بماند.

potato-slice-on-eye-copy-300x257

۲-شیر:اگر پف زیر چشم هایتان زیاد است،این راهکار را برای همیشه دنبال کنید.دو تکه پنبه را در شیر خیس کرده و روی پلک هایتان بگذارید و بگذارید ۲۰-۳۰دقیقه بماند.

این روش به چشم هایتان برای حفظ آب و همچنین خنک شدنشان کمک میکند.

۳-روغن:در یک کاسه کمی آب خنک ریخته و چند قطره روغن ویتامینE به آن اضافه کرده و خوب مخلوطشان کنید.دو تکه پنبه را در این مخلوط خیس کرده و به مدت ۲۰ دقیقه رو چشم هایتان بگذارید.این کار به برطرف کردن تورم چشم هایتان کمک میکند.

۴-خیار:خیار داروی طبیعی و بسیار عالی برای برطرف کردن پف زیر چشم است.دو تکه خیار خنک و تازه را به مدت۲۵ دقیقه روی چشم هایتان بگذارید.خنکی فوق العاده خیار که از خواص ذاتی این میوه است و باعث رفع التهاب میشود پف کردگی بافت های زیر چشم را کاهش میدهد.

سارینا.هلالی

۵-چای کیسه ای خنک:اگر عجله دارید و میخواهید هرچه سریع تر پف چشم های خود را از بین ببرید،دو عدد چای کیسه ای را در آب خنک خیس کنید و بگذارید کمی در یخچال بماند.سپس به مدت۲۵-۳۰ دقیقه آن هارا روی چشم هایتان بگذارید،دراز بکشید و کمی استراحت کنید.

سپس چشم ها و صورتتان را با آب خنک بشویید و پوستتان را خشک کنید.


ارسال نظر شما